Vitajte na mojom blogu!
Som kúzelník Laco Tischler

Ako zachrániť situáciu pri odhalení triku


Publikované dňa 26.11.2013 v kategórii Tipy a triky.


Nedávno sa ma priatelia pýtali, čo spravím v situácii, keď divák odhalí podstatu triku, alebo v prípade, že sa mi trik nepodarí. Našťastie sa mi to stalo iba niekoľkokrát v živote, pretože som dobrý 😀 (ach, tá moja skromnosť), ale každý z nás je omylný a kúzelník musí byť na uvedenú situáciu pripravený.odhalil som ťa

Ten lepší prípad je, keď v priebehu predvádzania triku kúzelník niečo pokazí, pretože iba on vie čo má, alebo malo byť konečným efektom, teda ako malo samotné kúzlo vyzerať. Divák to nevie, netuší a tak pri troche vynaliezavosti môže kúzelník nenápadne prejsť na predvedenie iného triku, alebo okľukou opäť začne predvádzať pôvodný trik. Samozrejme závisí to aj od osobnosti kúzelníka, či ho situácia prekvapila a dal na sebe poznať to, že niečo nie je v poriadku, alebo zachová chladnú hlavu a s úsmevom pokračuje v programe. Ako správne hádate, možnosť „B“ je správna :-). Rozhoduje však pohotovosť a skúsenosti nadobudnuté pri komunikácii s divákmi.

Horšia situácia nastane, keď divák odhalí podstatu triku, alebo postup pri jeho predvedení, ale ani vtedy ešte nie je pre kúzelníka všetko stratené. Buď prizná, že ide o veľmi bystrého diváka, pochváli ho a následne mu predvedie oveľa zložitejší a náročnejší a trik, pri ktorom dotyčný divák nebude mať žiadne šance na jeho odhalenie, alebo sebakriticky poznamená, že aj on je „iba“ človek a urobil chybu, ktorá napomohla odhaliť trik. Pri oboch variantoch je dôležité zachovať prirodzenosť a odľahčiť situáciu humorom, ktorý vždy zaberá. S vtipným okomentovaním situácie si totiž diváci často ani neuvedomia, že došlo k chybe a kúzelník má možnosť pokračovať v programe bez narušenia jeho dramaturgie.

A aké faux pas sa podarilo mne milí priatelia? Na tom sa spoločne zabavíme nabudúce.

Objednaj si ma!

Kľúčové slová: ,Komentáre ku článku: Ako zachrániť situáciu pri odhalení triku

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Komentovanie nie je povolené.