Vitajte na mojom blogu!
Som kúzelník Laco Tischler

Čím je trik zaujímavý?


Publikované dňa 11.12.2013 v kategórii Tipy a triky.


December je asi pre každého z nás hektický a chvalabohu aj pre mňa – vďaka mikulášskym, firemným a súkromným večierkom, na ktoré ma ľudia pozývajú kúzliť.

Nedávno sme s kolegami, pri spoločnom vystúpení v hoteli Chopok v Jasnej debatovali o tom, čo robí trik zaujímavým a ktoré triky sú pre diváka tie NAJ. Došli sme k spoločným záverom, aj keď argumentácia každého z nás bola trochu odlišná. A ja sa dnes s vami podelím o tú moju.

Čo musí mať najlepšie kúzlo?Za najdôležitejšie považujem pri kúzlení formu prezentácie triku, teda že nie je dôležité ČO, ale hlavne AKO predvádza interpret to ktoré kúzlo. Všetko je o komunikácii a preto aj jednoduchší trik (myslím tým jednoduchší pre nás kúzelníkov) sa dá pri vhodnom obale (slovný doprovod) predviesť ako najúžasnejší trik na svete. Ľudí vždy zaujíma príbeh a preto sa aj ja snažím každý trik okoreniť nejakou story, ktorá by mala byť hlavne vtipnou, pretože ľudia sa chcú smiať a zabávať. Samotný príbeh však nestačí, kúzelník musí odhadnúť aj komunikačný level (hovorí sa tomu tiež empatia) na ktorom bude s divákmi spolupracovať, pretože ináč komunikujem na vystúpení pre 30 poľovníkov a ináč na firemnom večierku, kde 80% hostí tvoria dámy. Podotýkam, že v druhom prípade je to o dosť príjemnejšie :-D. Skúsenosť mi vraví, že dobrým a vtipným spôsobom  prezentovaný trik je 60% úspechu, pričom však nesmie chýbať ani faktor „tajomna“, teda to, čo robí kúzlo kúzlom. V každom z nás dospelých sa skrýva kúsok detskej fantázie a svojím spôsobom chceme zažiť malé zázraky.

Aby som to teda zhrnul, najdôležitejšie aspekty kúzlenia sú:

  1. PRÍBEH,
  2. KOMUNIKÁCIA,
  3. EMPATIA,
  4. VTIP,
  5. TAJOMNO.

A aké triky majú ľudia radi? Ktoré sú tie NAJ? Predovšetkým vtipné a prekvapivé. Trik musí začať nenápadne a vyústiť pre diváka do absolútne nečakaného a nepredvídateľného konca. Diváci majú radi kúzla, pri ktorých sa môžu aktívne podieľať na ich predvedení a úloha kúzelníka je minimálna, teda zázrak vytvorili oni sami.  Vždy sa snažím vyvarovať pred unavením obecenstva, kedy je trik zdĺhavý a náročný na úkony diváka pri jeho predvádzaní. Sú kúzelníci, ktorí sú technicky veľmi zdatní (ide najmä o mladú generáciu 20+ ročných kolegov), ale necítia náladu, atmosféru a stupeň vnímavosti divákov a utiekajú sa k technicky náročným, ale pre diváka zdĺhavým a nudným riešeniam. Ako som už povedal, divák sa chce baviť a nie riešiť hlavolamy.

Toľko na dnes priatelia a teraz keď už viete čo vás pri mojej prezentácii čaká, neváhajte s výberom programu a zavolajte ma spestriť vašu párty 😉

Objednaj si ma!

Kľúčové slová: , , , ,Komentáre ku článku: Čím je trik zaujímavý?

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Komentovanie nie je povolené.