Vitajte na mojom blogu!
Som kúzelník Laco Tischler

Ďakujeme, nemáme záujem…


Publikované dňa 22.01.2014 v kategórii Zážitky.


Dnes sa chcem s vami podeliť o niekoľko situácií, pri ktorých sa mi stalo, že hostia na akcii nemali záujem o kúzla (mikromágiu) a odmietli ma. Áno, aj to sa stáva, avšak iba zriedka, no našťastie viem na nezáujme obecenstva zapracovať.Ďakujeme, nemáme záujem

Nie všetci sme rovnako vyskladaní a z toho vyplýva, že nie všetci máme rovnaký vkus a v danej chvíli zhodnú vlnovú dĺžku. Stáva sa, že ľudia počas spoločenskej akcie riešia počas rozhovoru pri stoloch svoje pracovné a nezriedka aj osobné problémy. V tej chvíli sú kúzla asi to posledné, po čom túžia a po mojom oslovení, či majú chuť sa zabaviť, jednoznačne odpovedajú slovíčkom NIE. Čo v takom prípade urobí kúzelník? Má dve možnosti :

  •  bez urážky a potlačiac vlastné ego, zaželá príjemnú zábavu a pekný večer s tým, že pokiaľ by si to prítomní počas večera rozmysleli, je rád k dispozícii;
  •  v prípade, že za stolom sedia viacerí hostia, zameria svoju pozornosť na ostatných a vo väčšine prípadov sa chytia aj tí, ktorí o kúzla nejavili záujem.

Ako príklad by som mohol uviesť ples v jednom nemenovanom meste na východe Slovenska. Tam sa mi stalo, že za stolom sedeli dva manželské páry, z ktorých ma dámska časť jedného z nich rezolútne odmietla s tým, že (a teraz si to predstavte s otráveno-naštvaným tónom hlasu) „ja kúzla nechcem, mňa to nebaví, mňa to otravuje.“ Odmietnutie jednoducho formulovala dosť hmm.. duchaplne 😀 (mať slabšiu povahu a menej drzosti, tak sa aj položím) a nemala najmenšiu snahu o spoločnú zábavu. Videl som však, že dáma z druhého páru by aj nejaké to kúzlo vidieť chcela, o čo aj požiadala nasledujúcimi slovami: „A mne by ste nemohli niečo predviesť?“ Po predvedení niekoľkých trikov, som chcel spoločnosť opustiť a venovať sa ostatným hosťom, ale v tej chvíli dáma č. 1 (ktorá predsa len moju show sledovala) prejavila záujem o ďalšie kúzla so slovami, že netušila že to bude také dobré, zábavné a že sa jej to veľmi páči. Samozrejme som pri stole zotrval a kúzlili sme spolu ešte asi 20 minút.

Týmto príkladom som chcel iba poukázať na fakt, že kúzelník musí empaticky vyhodnotiť aj odmietnutie, pretože niekedy je to z vážnych, vyššie spomínaných dôvodov a niekedy ide o afektovaný rozmar, ako byť zaujímavým. Opäť sa vraciam k tomu, že všetko je o komunikácii a 50 % úspechu pozostáva zo znalosti ľudí. Samozrejme, že keď vidím pri stole dvoch mužov zabratých do vážnej debaty, tak sa tam netlačím a skôr vyčkám, kedy budú mať okolo seba dámsku spoločnosť a kúzlenie bude vítaným osviežením ich zábavy.

Na záver dnešného príspevku pridávam ešte úsmevnú príhodu, ktorá sa mi stala v Košiciach na jednom firemnom večierku. Ako som sa dozvedel, usporiadatelia nemali o kúzelnícke vystúpenie veľký záujem a až na naliehanie agentúry zvolili, že teda dobre, nech je aj kúzelník. „Vyzbrojený“ touto informáciou som začal mikromágiou pri stole organizátorky (PR manažérky) večera a prvé 4 kúzla som schválne totálne pokazil – nič sa mi nepodarilo a všetko mi padalo z ruky. Samozrejme neustále som sa ospravedlňoval, že to robím iba dva týždne a je to moje prvé vystúpenie. Keď znechutenie dotyčnej manažérky kulminovalo (čo patrične dala najavo aj výrazom tváre) stal sa zázrak a nemotorný kúzelník predvádzal malé zázraky, nad ktorými žasla aj dotyčná slečna. Spoločnosť sa výborne zabávala a hostia sa bavili aj na mojom vysvetlení spackaného a nepodareného úvodu. Dokonca aj usporiadateľka mi na konci večera úprimne ďakovala so slovami, že kúzelníka naozaj nechcela, ale po tomto zážitku sa stane mojím verným fanúšikom.

Dosť bolo ale masírovania môjho ega. Ak máte podobný zážitok typu „nie, nie, nie a potom áno! áno! áno!“ (okrem tých sexuálnych 😀 ) nehanbite sa a povedzte mi o nich…

Objednaj si ma!

Kľúčové slová: ,Komentáre ku článku: Ďakujeme, nemáme záujem…

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Komentovanie nie je povolené.