Vitajte na mojom blogu!
Som kúzelník Laco Tischler

5 najčastejších otázok od mojich divákov


Publikované dňa 12.01.2014 v kategórii Nezaradené.


Dnes by som sa s vami chcel podeliť o najčastejšie otázky divákov počas mojich vystúpení. A samozrejme o moje odpovede, aj keď to nie je vždy jednoduché.Najčastejšie otázky, ktoré dostávam od mojich divákov

Zvedavosť je jednou zo základných vlastností človeka, bez ktorej by nebolo pokroku a preto chcú ľudia väčšinou zo mňa vytiahnuť čo najviac o mojich kúzlach. A pokiaľ ste ma ešte náhodou nestihli opýtať, dám vám odpoveď na 5 najčastejších otázok, s ktorými sa pravidelne stretávam.

 

1. Ako to robíš?

Nakoľko nerád odmietam ľudí, táto otázka je jednou z mojich najneobľúbenejších a preto divák odo mňa nikdy nedostane takú odpoveď, akú by si predstavoval. Prečo? Pretože kúzelník jednoducho neprezrádza spôsob predvedenia a hlavne riešenie triku. Vysvetľujem, že je to predovšetkým v záujme opýtaného, aby nebol ochudobnený o ilúziu, ktorú mu pomocou kúzla predvádzam.  Nie každý však dokáže pri sledovaní kúziel potlačiť v sebe prirodzenú zvedavosť a úplne sa oddať ilúzii.

 

2. Je ťažké naučiť sa to?

Áno, je to ťažké, najmä manipulačné triky, keď je podstata zvládnutia triku ukrytá v zručnosti kúzelníka. Samozrejme, nie každý trik je rovnako technicky náročný a preto je čas potrebný na nácvik jednotlivých kúziel rozličný. Sú triky, ktoré sa učím po častiach a tie neskôr dávam do celku, čo niekedy trvá aj týždne a sú triky, ktoré sa dajú naučiť aj za kratšiu dobu, pokiaľ sú mi známe postupy na jeho prezentáciu. Je to ako hra na hudobný nástroj, keď poznáte akordy, ľahšie sa vám učí nová skladba.

 

3. Ako dlho trénuješ jeden trik?

Niektoré triky s kartami som sa učil veľmi dlho a samotný čas na ich prezentáciu sú 2-3 minúty. Sú triky, pri nácviku ktorých treba veľa trpezlivosti a času, pretože sa to dlho, dlho nedarí nacvičiť a vtedy rozhoduje motivácia kúzelníka, prečo sa chce naučiť práve tento trik. V mojom prípade to funguje intuitívne, triky si vyberám podľa toho, či ma oslovili na prvé videnie a či cítim, že sú šité na moju osobnosť.

 

4. Vždy sa ti kúzlo podarí?

V minulosti sa mi stalo, že som predvádzal kúzlo, ktoré malo v podaní  iného kolegu obrovský úspech a mne prosto nesadlo, necítil som pri jeho predvedení rovnakú vlnovú dĺžku s divákmi, ktorí to vnímali rovnako ako ja a celá prezentácia vyznela vlažne. Našťastie sa to nestáva často, nakoľko si uvedomujem, že pre diváka je vždy zaujímavý hlavne spôsob prezentácie a jeho aktívna účasť v hre a z uvedeného dôvodu kladiem veľký dôraz na tento aspekt.

 

5. Letia ženy na kúzla? Dajú sa tým baliť baby?

Toto je otázka, ktorá na mňa pravidelne smeruje hlavne z mužských radov. A odpoveď?  Letia, nie však na kúzla, ale na mladých kúzelníkov. A vo všeobecnosti platí, že baby letia na rôzne veci, preto ani kúzlo nemôže byť zlý nápad. Budem sa opakovať – Love is magic!

 

Pokiaľ ste sa ma plánovali opýtať niečo z predchádzajúcej zostavy otázok, pravdepodobne som vám teraz ušetril trocha času. Ak však máte otázky, ktoré som vám nezodpovedal, nech sa páči – teraz máte možnosť pýtať sa…

Objednaj si ma!

Kľúčové slová: , ,Komentáre ku článku: 5 najčastejších otázok od mojich divákov

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Komentovanie nie je povolené.