Vitajte na mojom blogu!
Som kúzelník Laco Tischler

Trapas za všetky drobné…


Publikované dňa 30.11.2013 v kategórii Zážitky.


Minule som sľúbil, že sa s vami podelím o moje faux pas počas vystúpenia. Občas sa stane, že aj pri najlepšom úmysle o nevinný vtip sa to preklopí do trapasu a dostať sa z neho je už veľmi, veľmi ťažké.

faux pas gilotína

Asi pred rokom som moderoval a kúzlil na firemnom plese mimo Košíc, kde som v jednom vstupe predvádzal klasický trik s gilotínou, pri ktorom kúzelník vybranému divákovi odtne ruku. Pri jeho výbere diváci ešte netušili aký trik budem predvádzať (kto by sa ináč prihlásil, že?) a tak, keď som sa pýtal na dobrovoľníka, ochotne sa prihlásil žoviálny starší pán, ktorý sa počas celého programu veľmi dobre bavil. Po jeho príchode na javisko som vysvetlil o čo ide a predviedol fungovanie gilotíny. Snažil som sa byť vtipný a spýtal som sa ho, ktorú ruku teda obetuje, na čo on odpovedal že pravú, lebo ju menej používa. V duchu som ocenil jeho humor, aj keď sa na túto jeho repliku ozval výrazný šum divákov. „Prečo?“ – pýtal som sa sám seba v duchu.

Vo chvíli, keď pravú ruku vložil do otvoru v gilotíne som zbadal, že ide o protézu. V tej chvíli som naozaj nevedel ako reagovať a registroval som iba pobavený a trochu víťazoslávny výraz tváre diváka, ktorému sa podarilo dostať kúzelníka do úzkych. Chvíľu ma nechal „vydusiť“ a potom povedal, aby sme to skúsili s protézou, nakoľko mu už raz ruku odťala cirkulárka a uvidí, či sa kúzlo podarí. Podarilo sa, za veľkého smiechu a potlesku divákov, ktorý zaslúžene patril môjmu asistentovi.

Po vystúpení som sa dotyčnému samozrejme ospravedlnil, ale mal som šťastie, že to zobral s humorom a medzitým už pripíjal s kolegami na „pevnosť“ protézy, ktorú ani gilotína nedokázala odrezať. Veľmi som si vážil jeho prístup a vyjadril radosť nad tým, že sú ľudia, ktorí dokážu svoj hendikep takýmto spôsobom zľahčiť.

Je to trochu bizarné, ale tento príbeh som naozaj zažil. A poučenie pre mňa priatelia? Odvtedy si dávam si väčší pozor pri výbere diváka a viac zvažujem, koho a na aký trik si vyberiem…

Objednaj si ma!

Kľúčové slová: , ,Komentáre ku článku: Trapas za všetky drobné…

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Komentovanie nie je povolené.